14.8 C
Podgorica

MESO I MESNE PRERAĐEVINE

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Bubrezi (teleći)1211516
2Dimljeni kare27224216
3Divlja svinja1042102
4Govedina mršava1192141
5Govedina srednje masna1552018
6Govedina masna30719125
7Govedina jako masna41014039
8Govedina u konzervi22326014
9Goveđi file1381608
10Goveđe meso za gulaš1552108
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

RIBA

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Bakalar761701
2Dagnja661222
3Grgeč751502
4Haringa15513010
5Inćun891703
6Jastog861612
7Jegulja2099118
8Kamenica (ostriga)49641
9Lignja771611
10List831701
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

MLIJEKO I MLIJEČNE PRERAĐEVINE

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Mekani sir731441
2Polumasni mekani sir1031234
3Masni tvrdi sir34720030
4Mlijeko (0,9 % masti)40351
5Mlijeko (3,2 % masti)66353
6Mlijeko, punomasno37441
7Jogurt (obični)40454
8Jogurt (3.5% masti)71454
9Jogurt, voćni943144
10Vrhnje, kiselo1923318
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

JAJA

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Cijelo jaje16713111
2Žutanjak37716032
3Bjelanjak541710
4Pačje jaje, manje102718
5Pačje iaje17213213
6Gusje jaje, veće17514114
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

ŽITARICE, HLEB, RIŽA, TJESTENINA

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Bijeli kruh2377472
2Crni kruh2506511
3Cornflakes3555801
4Croissant41053525
5Dvopek39710771
6Griz37010751
7Kolači od samog tijesta31473913
8Kokice37613724
9Krekeri32010652
10Kruh sa cijelim zrnima2407461
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

POVRĆE

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Artičoke23150
2Brokula33340
3Cikla37280
4Cvjetača28240
5Celer38270
6Grah1107211
7Grašak937141
8Kelj46451
9Krastavci10120
10Krastavci, kiseli14130
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

KROMPIR

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Čips56855040
2Krumpir, kuhani852190
3Krumpri pire672121
4Kroketi sprženi u ulju26822418
5Njoki1332176
6Pomfrit27043412
7Valjušci od krumpira1171270
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

VOĆE

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Ananas560130
2Avokado2212024
3Banana991230
4Borovnica621141
5Breskva461110
6Dinja54150
7Grožđe701160
8Grejp421100
9Jabuka520120
10Jagode36170
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti

MASNOĆE

wdt_IDHranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti
1Biljna mast75314974
2Majoneza7611380
3Majoneza light3411635
4Margarin7200081
5Maslac7551083
6Svinjska mast90000100
7Tartar umak4801252
8Ulje bučino90000100
9Ulje laneno90000100
10Ulje maslinovo90000100
HranaKalorijeProteiniUgljenihidratiMasti